برگه مجری، برگه مهندس مجری، برگه مجری ذیصلاح، قیمت برگه مجری، فروش برگه مجری، همکاری با مهندسین.

1398/10/27

قیمت برگه مجری ذیصلاح

برگه مجری - برای شروع به کار هر ساختمان نیاز است که شخص ذیصلاح حقیقی یا حقوقی به عنوان مجری ساختمان معرفی گردد که بسته متراژ و تعداد سقف میتواند شامل مهندسین پایه 4 تا پایه 1 عمران یا معماری (طبق جدول ذیل) و برای متراژ های بالای 4000 متر نیاز به مجری حقوقی میباشد ،این شرکت آماده همکاری و معرفی مهندسین مجرب برای هر نوع پروژه ساختمانی میباشد.

برگه مجری می تواند به دو شکل برگه مجری حقیقی و برگه مجری حقوقی صادر شود.

سازندگان دارای پروانه صـلاحیت عبارتند از : سـازندگان حقیقـی و حقـوقی سـاختمان دارای پروانـه اشـتغال از وزارت مسکن و شهرسازی.

 • مجری حقیقی : مهندس ، کاردان فنی، دیپلم فنی و معمار تجربی.
 • سازنده حقوقی : شرکت یا موسسه دارای پروانه اشتغال به کار.

حق الزحمه مهندس مجری سال ۱۴۰۰ : تعرفه خدمات مهندس مجری ذیصلاح ساختمان. بر اساس تعرفه اعلامی از سوی خدمات مهندسی سال ۱۴۰۰ که توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران برای شهر تهران اعلام گردید، اجرا میگردد.


استحکام بنا و نحوه اخذ برگه استحکام بنا و برگ تعهد نظارت سازه شهرداریها برای صدور پایان کار برای ساختمان های فاقد مهندس ناظر یا ساختمان‌های معمارساز

چرا اخذ برگه مجری الزامیست؟

یکی از راهکارهایی که سازمان نظام مهندسی برای رفع مشکل ساختمان های بی کیفیت و همچنین جلوگیری از بسیاری از خطرات ساختمانی در نظر میگیرند. ارائه برگه مجری ذیصلاح و انجام کار توسط مجری ذیصلاح می باشد. برای دریافت برگه مجری ساختمان باید برگه شروع عملیات ساختمانی صادر نشده باشد. و در واقع برای صدور شروع عملیات ساختمانی نیاز به برگه مجری ذیصلاح می باشد. در صورتی که شروع عملیات ساختمانی زمانی انجام شود که برگه مجری دریافت نشده باشد. و از کارگران ماهر که دارای گواهینامه فنی نباشند. و یا از اتباع خارجی بدون مجوز استفاده شود مراتب به نظام مهندسی ابلاغ می شود.

برگه مجری حقیقی چیست؟

برگه تعهد بطور یقین برگه مجری حقیقی در کنار اخذ سایر مجوز ها و برگه های معماری ساختمان، یکی از مراحل ضروری کار است، برگ تعهد نظارت سازه شامل برگه های محاسبات، تاسیسات برق و مکانیک و تعهد طراحی معماری می باشند. و در ابتدای تشکیل پرونده جهت صدور جواز ساخت از مدارک الزامی است.

مجری ذیصلاح طی سندی که ممکن است قرارداد و یا برگه تعهد باشد،اجرای ساختمانی را بر عهده می‌گیرد. شهرداری برای سهولت امر، فرم‌هایی را چاپ کرده و از مالکان می خواهند جهت صدور پروانه ساخت آن برگه ها را به مهر و امضای مهندسان مربوطه برسانند.

در ماده 4 قانون نظام مهندسی ساختمان ذکر گردید. که از تاریخی که وزارت مسکن و شهرسازی با کسب نظر از وزارت کشور در هر محل حسب مورد اعلام نماید. اشتغال اشخاص حقیقی و‌ حقوقی به آن دسته از امور فنی در بخش‌های ساختمان و شهرسازی که توسط وزارت یاد شده تعیین می ‌شود. مستلزم داشتن صلاحیت حرفه‌ ای است‌.

بر اساس اسناد قانونی اجرای فرآیند ساختمان ‌سازی، فقط افراد صاحب صلاحیت و تحت شرایطی که قوانین و مقررات تعیین نموده. می‌توانند مجری این امور شوند و تقاضای برگه مجری داشته باشند. نکته ‌ای که باید خیلی مورد توجه قرار گیرد این است که مهندسان مجری حتما قبل از صدور برگ تعهد اجرا باید مطالعات ویژه ای در حوزۀ مسئولیت ها و اختیارات خود داشته باشند. تا به واسطه آگاهی نداشتن از ابعاد مختلف آن، مورد ضرر و خسارت نگردند.

قیمت برگه مجری ساختمان و برگه مجری ذیصلاح فیمت برگه مجری برگه مجری حقیقی

لازم بذکر است که شرکت دیبا سازان پویا، آماده همکاری با مهندسین دارای پروانه می باشد.

شرایط احراز صلاحیت و تعیین پایه مجریان حقیقی و حقوقی

شرایط احراز صلاحیت سازندگان حقیقی نیز با توجه به پروانه اشتغال به کار، سابقه حرفه ای، توان مالی، مطلوبیت کارهای انجامیده. و عملکرد موفق قبلی تعیین می شـود.

سازندگان حقیقی

مجری حقیقی الزاما بایـد دارای پروانـه اشتغال به کار مهندسی ، کاردانی و یا تجربی در یکی از رشته های اصلی عمران یا معماری باشد.

مجری ذیصلاح برای احراز شرایط لازم جهت اخذ پروانه اشتغال موضوع این دستورالعمل بایـد حداقل 50 درصد امتیازات مربوط به پایه شخص حقوقی را از جداول و شاخص های تعیین شده کسب نماید.

حوزه فعالیت سازنده حقیقی استان صادر کننده پروانه می باشد.

دانلود برگه تعهد مسئولیت سازنده ساختمان (برگه مجری)

تعهدات کارفرما جهت اخذ برگه مجری ذیصلاح

1- عدم دخالت و عدم ارائه طریق در طراحی معماری و محاسباتی (از نظر ضوابط و مقررات).
2- انجام کلیه عملیات ساختمانی، از شروع تا اتمام با اطلاع و تعهد نظارت مهندس ناظر مربوط. و مطابق با مفاد پروانه ساختمانی و نقشه های تصویبی و خودداری از انجام هرگونه عملیات غیرمجاز.
3- اخذ مجوز شروع عملیات ساختمانی از مهندس ناظر و ارائه آن به منطقه قبل از آغاز عملیات کارگاهی.
4- تامین کلیه وسائل ایمنی کارگاه مطابق با نظر مهندس ناظر مربوطه. و پیش بینی های لازم در زمان عقد قرارداد با پیمان کاران در این زمینه و قبول مسئولیت حوادث ناشی از عدم رعایت آن.
5- بکارگیری اکیپ های فنی و تخصصی در کلیه مراحل ساختمانی.

دانلود برگه مجری یا برگه تعهد مسئولیت سازنده ساختمان

مهندس ناظر در برگه مجری چه مواردی را متعهد میشود؟

اعلام و تعهد می نمایم که وظایف خود را برابر ضوابط و مقررات شهرسازی و مفاد نقشه های مصوبه، پروانه ساختمانی و با رعایت مقررات ملی ساختمان و اصول فنی، استانداردهای ساختمانی در سایر ضوابط قانونی لازم الاجرا بر احداث ساختمان را به انجام رسانم. و چنانچه قبل از پایان یافتن اجرای پروژه به هر دلیل ادامه کار اینجانب غير ممكن شود. مراتب را به شهرداری منطقه، اداره کل معماری و ساختمان و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گزارش نمایم.

همچنین تعهد می نمایم مراحل مختلف عملیات ساختمانی را طبق مقررات ملی ساختمان علاوه بر مراحل مندرج در ظهر پروانه كتبا با هماهنگی مهندس ناظر هماهنگ کننده به انجام میرساند. و تاییدیه صحت اجرای عملیات هر مرحله را کتبا از ایشان اخذ نمایم. و مطابق با آیین نامه اجرایی مقررات ملی ساختمان موظف به تکمیل شناسنامه فنی و ملکی ساختمان، تهیه نقشه های چون ساخت (ازبیلت) و ثبت و ضبط آنها در زونکن کارگاهی میباشم.

در انجام پروژه های خاص اگر مجري شهرداری و مجری ذیصلاح مستقر در پروژه نباشد. به اداره کار گزارش خواهد شد

اخذ برگه مجری و ارائه خدمات مشاوره درخصوص مجری ذیصلاح به کارفرمایان وسازندگان محترم به صورت حضوری وغیرحضوری.

مجری ذیصلاح حقوقی و حقیقی با ثبت در سازمان نظام مهندسی با قیمت مناسب،بدون واسطه، در کوتاه ترین زمان ارتباط مستقیم با مهندسان مجری دارای ظرفیت آزاد و آماده به کار.

قیمت برگه مجری ساختمان

مهندسین پایه 4 تا پایه 1 عمران با توجه به متراژ و تعداد سقف می توانند. به عنوان مجری ذیصلاح هنگام شروع به کار ساختمان انتخاب شوند. شرکت دیبا سازان پویا آماده ی همکاری و معرفی مهندسین مجرب برای هر نوع پروژه ساختمانی با مناسب ترین قیمت برگه مجری میباشد. برای استعلام قیمت برگه تعهد مجری می توانید از قسمت تماس با ما و یا شماره های ذکر شده در ذیل همین مطلب با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

خدمات ارائه دهنده شرکت دیبا سازان پویا

مجری حقیقی و حقوقی نظام مهندسی ونظارت انتخابی سازمان نظام مهندسی
همکاری با مهندسین پایه یک ، پایه دو و پایه سه مجری در شرکت حقوقی معتبر
اخذ جواز ساخت و برگه استحکام بنا طراحی چهار گرایش فاز یک و دو
اجرای پروژه های ساختمانی و طراحی داخلی (طراحی دکوراسیون داخلی)

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در این زمینه با شماره های زیر تماس بگیرند.
تلفن های دفتر: 46020419 – 021 و 46020421-021
تلفن سایر اعضای هیئت مدیره: 09125029582 مهندس رضایی – 09124022401 مهندس جعفری
خدمات قابل ارائه

 • معرفی مهندسین مجرب
 • تعیین قیمت برگه مجری ساختمان
 • استعلام قیمت برگه تعهد مجری

اهمیت برگه استحکام بنا

برگه استحکام بنا نشان دهنده استحکام ساختمان است و هر ساختمانی که چنین برگه ‌ای را نداشته باشد. از دریافت پایان کار محروم خواهد بود. اهمیت برگه استحکام بنا به حدی است که اگر حادثه ای غیر از حوادث خارجی نظیر زلزله وسیل و بلاهای طبیعی، برای ملک اتفاق بیفتد. مهندس ناظر به عنوان مقصر و مسئوول حادثه قلمداد می شود. و باید در قبال اتفاقات رخ داده به مراجع قانونی پاسخگو باشد.

نظرات کاربران در مورد برگه مجری

 • حامد رضاپور

  1400/11/02 02:15:49 عصر

  آیا برای ساختمانهای زیر 500 متر با تعداد طبقات کمتر از 4 هم اخذ برگه مجری الزامیست؟

  مدیر سایت

  1400/11/13 09:28:43 صبح

  با توجه به متن صریح مبحث دوم مقررات ملی ساختمان کلیه ساختمانها با هر متراژ و هر تعداد طبقه، میبایست توسط مهندس مجری ذیصلاح ساخته شود.

 • سعید اندامی

  1400/08/02 02:42:56 عصر

  برگه مجری را کدام ارگان یا سازمانی صادر میکند؟

  مدیر سایت

  1400/08/04 10:33:04 صبح

  شما می توانید با شماره ٠٩١٢٥٠٢٩٥٨٢ شرکت دیبا سازان پویا تماس بگیرید و در خصوص نحوه اخذ برگه مجری مشاوره رایگان دریافت نمایید. و در صورت تمایل اقدام به مراحل اخذ برگه مجری ذیصلاح نمایید.

 • شایان سالاری

  1400/05/11 12:29:14 عصر

  حداکثر متراژ با تعداد طبقات تعریف شده برای مهنس مجری پایه 3 چقدر است؟

 • مومنی

  1400/03/18 03:27:12 صبح

  با سلام، اخذ برگه مجري هم مربوط به مالک می شود؟

 • سینا زرین گو

  1399/12/27 10:16:32 صبح

  این برگه ها چند وقت اعتبار دارند؟

 • محمدی نیا

  1399/07/29 11:31:41 صبح

  این قیمت های سال 99 هست؟ و البته زیاد هم واضح و مشخص نیست

  شایان سالاری

  1400/05/11 12:31:34 عصر

  آره منم نگاه می کنم برای پارسال هست، لطفا قیمت های امسال رو بزارید

نظرات خود را در مورد برگه مجری اینجا بنویسید

مطالب مرتبط با برگه مجری