1400/06/16
طراحی دکوراسیون داخلی منزل و محل کار به سبک مدرن طراحی داخلی و چیدمان مبلمان خانه طراحی داخلی ساختمان مسکونی به سبک ایرانی برگه تایید استحکام بنا

دکوراسيون داخلی به سبک مدرن و ویژگی آن - همانطور که از نام اين سبک پيداست به معنای جديد و تازه باب شده است.سبک مدرن دکوراسیون داخلی، خيلی مناسب خانه های کوچک است و سادگی در اين سبک حرف اول را ميزند.

ویژگی های طراحی به سبک مدرن

چیدمان مبلمان در اين سبک هيج منبت کاری و نقش نگاری ندارند و کاملا ساده است. از طرفی خط و خطوط صاف در اين سبک طراحی ميشود.

اين سبک مناسب خانه هايی است که متراژ کم و يا سقف کوتاهی دارند.

در اين سبک از رنگ روشن بيشتر استفاده ميشود و اکسسوری ها و تزئينات به صورت اندازه استفاده ميشود يعنی نه افراط است و نه تفريط.

طراحی دکوراسیون داخلی مدرن امروزی و معاصر

سبک معاصر چیست؟ اساساً طراحی و سبک دکوراسیون معاصر با سادگی ، پیچیدگی ظریف ، استفاده عمدی از بافت و خطوط تمیز تعریف می شود. فضاهای داخلی بیشتر تمایل دارند فضا را به نمایش بگذارند تا چیزها. با تمرکز بر رنگ ، فضا و شکل ، فضای داخلی مدرن براق و تازه است.

در سبک مدرن ویژگی مهم آن یک طرح از خطوط ساده ، تمیز و مبلمان ساده میباشد. ایده خطوط ساده ، بدون تزیین و تمیز در طراحی داخلی مدرن از معماری و طراحی آلمانی و اسکاندیناوی نشأت می گیرد. این یک “شیوه طبیعی زندگی” در نظر گرفته می شود. و عملکرد و شکل را در هم ریخته و تزئینات اضافی در بر می گیرد.

طراحی دکوراسیون داخلی مدرن

ایده های مدرن طراحی دکوراسیون داخلی اغلب در اطراف خطوط ساده و تمیز ساخته شده اند. خطوط افقی و عمودی قوی در معماری مدرنیستی در طراحی مبلمان و دکوراسیون (که مناسب طراحی دکوراسیون داخلی منزل است) منعکس شده است. ستون های استوانه ای اغلب در خانه های مدرن ظاهر می شوند. اینها خطوط عمودی واضحی را ایجاد می کنند و استفاده انقلابی از بتن مسلح را به نمایش می گذارند.

تفاوت سبک مدرن با سبک معاصر

سبک معاصر یعنی سبکی که در لحظه وجود دارد و مدام در حال تغییر کردن و بروز شدن است.

در این سبک نور طبیعی حرف اول را میزد پس اگر پنجره های بلندی دارید که نور به صورت طبیعی وارد منزل شما میشود این سبک را انتخاب کنید.

اشکال هندسی در این سبک مثل دایره ، استوانه، کمان، خطوط منحنی در این سبک بسیار استفاده می شود.

رنگ سفید و مشکی حتما در این سبک، دکوراسیون باید در کنار رنگ های دیگر مثل قهوه ای،بژ،کرم،قرمز وجود داشته باشد.

برخلاف سبک مدرن که فقط از عناصر مهم مثل چرم، چوب،سنگ در دکوراسیون استفاده میشود در سبک معاصر علاوه بر این عناصر از شیشه و فلز هم استفاده میشود.

اصول طراحی داخلی مدرن

اصول طراحی داخلی مدرن به معنای استفاده از طرح های ساده، خطوط کم و بیش و جزئیاتی کمتر میباشد. این نوع طراحی داخلی به منظور ایجاد فضاهای باز، روشن، کارآمد و منظم استفاده میشود. این اصول طراحی بر این باور است که فضای داخلی باید آرامش بخش باشد و موجب آرامش و خلق فضای مثبت در افراد شود.

برای این منظور، از رنگ های روشن و طبیعی مانند سفید، خاکستری و قهوه ای استفاده می شود. همچنین، از مصالحی مانند چوب، شیشه و فلز برای ساخت فضاهای مدرن استفاده می شود. در کل، اصول طراحی داخلی مدرن به منظور ایجاد فضایی ساده، زیبا، کارآمد و آرامش بخش برای افراد به کار می رود.

دکوراسیون داخلی کلاسیک

دکوراسیون داخلی کلاسیک به سبک هنری از قرن 18 و 19 میلادی و تزئینات بکار گرفته شده در آن دوره اشاره دارد. در این نوع از دکوراسیون داخلی، از جزئیات زیاد و نقوش پیچیده، طرح های معماری و مصالح گرانبها استفاده می شود. رنگ های تیره مانند طلا، بوردو، مشکی و قهوه ای در این دکوراسیون داخلی بکار می روند.

عناصر دیگری که در دکوراسیون داخلی کلاسیک مشهور هستند شامل نورپردازی محو شده، میز و صندلی های چوبی با پایه های شکل دار، پرده های کلاسیک و لوسترهای بزرگ و شکلاتی هستند. در کل، دکوراسیون داخلی کلاسیک به منظور ایجاد فضایی شیک، با فضای باز و جزئیات پردردست، برای افرادی که به دنبال دکوراسیونی شیک و لوکس هستند، مناسب است.

طراحی داخلی مدرن لاکچری

طراحی داخلی مدرن لاکچری با استفاده از طرح های ساده، خطوط کنی و مواد با کیفیت بالا ساخته می شود. در این نوع از طراحی داخلی، از رنگ های محاوره ای و سرد مانند خاکستری، مشکی و سفید استفاده می شود. این طرح ها عموماً با فضای باز و نورپردازی مناسب همراه هستند.

علاوه بر این، استفاده از مصالح گرانبها و لوازم دکوری با کیفیت بالا نیز برای تحقق این نوع از طراحی داخلی لازم است. مبلمان طراحی شده با لایه های مختلف پرزهای قابل تنظیم، روشنایی های مناسب و نمای ساده و مینیمال از ویژگی های این نوع از طراحی داخلی می باشد. در کل، طراحی داخلی مدرن لاکچری برای افرادی که به دنبال زندگی در فضایی شیک، مینیمال و مدرن هستند، مناسب است.

دکوراسیون داخلی مدرن ایرانی

دکوراسیون داخلی مدرن ایرانی، شامل ترکیبی از طرح ها و الهاماتی از هنر و فرهنگ ایران است. این نوع از دکوراسیون داخلی بر اساس طرح های ساده و کنترل شده، از طریق استفاده از الگوها، نقوش و طرح های گل و بوته با نمایش دادن جزئیات دقیق تر، به عنوان یکی از نمادهای فرهنگی و زیبایی ایرانی مطرح است. ضمن اینکه از مصالح ایرانی مانند سنگ های سفید و سیاه، چوب، مس و نقره برای ساخت اجزای دکوری استفاده می شود.

در دکوراسیون داخلی مدرن ایرانی، از نورپردازی مناسب و استفاده از فضای باز نیز به عنوان عناصر اصلی در طراحی استفاده میشود. این نوع از دکوراسیون داخلی، برای افرادی که به دنبال داشتن فضایی زیبا، متناسب با فرهنگ و تاریخ ایران هستند، مناسب است.
خدمات قابل ارائه

  • طراحی دکوراسیون داخلی منزل و محل کار به سبک مدرن
  • طراحی داخلی و چیدمان مبلمان خانه
  • طراحی داخلی ساختمان مسکونی به سبک ایرانی
  • طراحی داخلی ساختمان کلاسیک
  • دکوراسیون داخلی آشپزخانه

استحکام بنای ساختمانهای قدیمی

اگر ساختمانی یک طبقه دارید و به فکر ساخت طبقه دوم از ساختمان خود هستید، به طور حتم اولین موضوعی که ذهن شما را به خود مشغول می‌کند، هزینه ساخت طبقه دوم خواهد بود. برای برآورد هزینه‌های ساخت هر طبقه باید به عوامل و فاکتورهای بسیاری توجه داشته باشید. فوت و یا انصراف مهندس ناظر قبلی املاک در حال ساخت یا رها شده (شامل همه املاک که شروع به کار از شهرداری گرفته‌اند می‌شود. برای مثال مقاومت ساختمان شما باید توسط کارشناس مربوط مورد بررسی قرار گیرد. در ضمن برای هر طبقه نیز باید پارکینگ اضافه در نظر گرفته شود.

نظرات کاربران در مورد دکوراسيون داخلی

  • مهرنوش سعادت

    1401/05/02 04:57:44 عصر

    سلام، برای دیدن نمونه طراحی دکوراسیون داخلی به سایت ما مراجعه کنید.

نظرات خود را در مورد دکوراسيون داخلی اینجا بنویسید

مطالب مرتبط با دکوراسيون داخلی