1400/06/16
طراحی دکوراسیون داخلی منزل و محل کار به سبک مدرن طراحی داخلی و چیدمان مبلمان خانه طراحی داخلی ساختمان مسکونی به سبک ایرانی تفاوت طراحی معماری داخلی

دکوراسيون داخلی به سبک مدرن و ویژگی آن - همانطور که از نام اين سبک پيداست به معنای جديد و تازه باب شده است.سبک مدرن دکوراسیون داخلی، خيلی مناسب خانه های کوچک است و سادگی در اين سبک حرف اول را ميزند.

ویژگی های طراحی به سبک مدرن

چیدمان مبلمان در اين سبک هيج منبت کاری و نقش نگاری ندارند و کاملا ساده است. از طرفی خط و خطوط صاف در اين سبک طراحی ميشود.

اين سبک مناسب خانه هايی است که متراژ کم و يا سقف کوتاهی دارند.

در اين سبک از رنگ روشن بيشتر استفاده ميشود و اکسسوری ها و تزئينات به صورت اندازه استفاده ميشود يعنی نه افراط است و نه تفريط.

طراحی دکوراسیون داخلی مدرن امروزی و معاصر

سبک معاصر چیست؟ اساساً طراحی و سبک دکوراسیون معاصر با سادگی ، پیچیدگی ظریف ، استفاده عمدی از بافت و خطوط تمیز تعریف می شود. فضاهای داخلی بیشتر تمایل دارند فضا را به نمایش بگذارند تا چیزها. با تمرکز بر رنگ ، فضا و شکل ، فضای داخلی مدرن براق و تازه است.

در سبک مدرن ویژگی مهم آن یک طرح از خطوط ساده ، تمیز و مبلمان ساده میباشد. ایده خطوط ساده ، بدون تزیین و تمیز در طراحی داخلی مدرن از معماری و طراحی آلمانی و اسکاندیناوی نشأت می گیرد. این یک “شیوه طبیعی زندگی” در نظر گرفته می شود. و عملکرد و شکل را در هم ریخته و تزئینات اضافی در بر می گیرد.

ایده های مدرن طراحی دکوراسیون داخلی اغلب در اطراف خطوط ساده و تمیز ساخته شده اند. خطوط افقی و عمودی قوی در معماری مدرنیستی در طراحی مبلمان و دکوراسیون (که مناسب طراحی دکوراسیون داخلی منزل است) منعکس شده است. ستون های استوانه ای اغلب در خانه های مدرن ظاهر می شوند. اینها خطوط عمودی واضحی را ایجاد می کنند و استفاده انقلابی از بتن مسلح را به نمایش می گذارند.

تفاوت سبک مدرن با سبک معاصر

سبک معاصر یعنی سبکی که در لحظه وجود دارد و مدام در حال تغییر کردن و بروز شدن است.

در این سبک نور طبیعی حرف اول را میزد پس اگر پنجره های بلندی دارید که نور به صورت طبیعی وارد منزل شما میشود این سبک را انتخاب کنید.

اشکال هندسی در این سبک مثل دایره ، استوانه، کمان، خطوط منحنی در این سبک بسیار استفاده می شود.

رنگ سفید و مشکی حتما در این سبک، دکوراسیون باید در کنار رنگ های دیگر مثل قهوه ای،بژ،کرم،قرمز وجود داشته باشد.

برخلاف سبک مدرن که فقط از عناصر مهم مثل چرم، چوب،سنگ در دکوراسیون استفاده میشود در سبک معاصر علاوه بر این عناصر از شیشه و فلز هم استفاده میشود.
خدمات قابل ارائه

  • طراحی دکوراسیون داخلی منزل و محل کار به سبک مدرن
  • طراحی داخلی و چیدمان مبلمان خانه
  • طراحی داخلی ساختمان مسکونی به سبک ایرانی
  • طراحی داخلی ساختمان کلاسیک
  • دکوراسیون داخلی آشپزخانه

نظرات کاربران در مورد دکوراسيون داخلی

  • مهرنوش سعادت

    1401/05/02 04:57:44 عصر

    سلام، برای دیدن نمونه طراحی دکوراسیون داخلی به سایت ما مراجعه کنید.

نظرات خود را در مورد دکوراسيون داخلی اینجا بنویسید

مطالب مرتبط با دکوراسيون داخلی